Lokalita | Apartmány Birkenhof Bad Griesbach

Lokalita

 

Bad Griesbach

Skvělé možnosti koupání a zároveň léčby nabízejí termální lázně Wohlfühltherme Bad Griesbach. Užijte si turecké lázně, moderní saunové prostory i zdejší solné komory.

Pravá oáza klidu, jejíž pozitivní účinky jsou podpořeny léčivou termální vodou se nachází ve stejnojmenném lázeňském městečku Bad Griesbach nedaleko Bad Füssingu, pouhých 80 km od hraničního přechodu Strážný. Čechy dosud neobjevený lázeňské rezort, rozprostírající se na ploše větší než 1.600 m² a s celkem 13 bazény umožňuje nádherné uvolnění a odpočinek přesně podle vašich přání a představ.

Když se řekne termální lázně v Německu, nejspíš se většině z nás jako první vybaví Bad Füssing. Méně lidí ale ví, že nedaleko od něj leží další malebné lázeňské centrum Bad Griesbach. Zdejší minerální voda je vhodná jak pro relaxaci, tak i pro zlepšení zdravotního stavu.

Zhruba dvě stě kilometrů od Českých Budějovic a čtyřicet kilometrů za Pasovem naleznete termální lázně Bad Griesbach. Toto místo je vhodné pro odpočinek a načerpání nové energie, ale zároveň má zdejší voda také léčivé účinky. Stimuluje totiž prokrvení těla a látkovou výměnu, zmírňuje svalové napětí a přináší úlevu od bolesti. Navíc ve vodě dochází k usnadnění pohybu a denní trénink v ní vede k posílení svalů. Místí minerální voda je vhodná pro lidi trpící nemocemi pohybového aparátu, ať už se jedná o kosti, klouby či svaly. Naopak se nedoporučuje osobám s onemocněním srdce.

Lázeňský komplex Bad Griesbach

Ať už vyrazíte do Bad Griesbachu na den, nebo na celý týden, určitě se nebudete nudit. Komplex totiž nabízí třináct různě velkých bazénů s vodou o teplotě od 18 do 37 stupňů. Bazény jsou kryté i venkovní, některé jsou průchozí ze vnitř ven a naopak. V bazénech se navíc můžete nechat masírovat tryskami či vodopády, nebo si vyzkoušet protiproud. Když už vás koupání omrzí, nabízí lázeňský komplex další zážitky. Navštívit můžete například turecké lázně zvané Hamam, kde si krásně prohřejete a očistíte tělo. Dokonce si můžete objednat pěnovou masáž od pravého Turka. Uvolňující pocit přináší také sauna, solná jeskyně či nejrůznější přírodní zábaly a masáže, do kterých můžete také zavítat. Zkrášlení vám poskytne místní kosmetické studio.

Hotel Birkenhof

Tento hotel se nachází v areálu lázní Poseidon-Therme v lázeňském městě Bad Griesbach. Hosté mají volný vstup do termálních lázní denně od 7:00 do 20:00.

Hotel Birkenhof Therme nabízí světlé a prostorné pokoje s dřevěným nábytkem a bohatou parketovou podlahou. Všechny pokoje jsou vybavené kabelovou TV a posezením a většina z nich má balkon.

V klasické restauraci Schmankerlstub'n se podává bohatá snídaně formou bufetu a regionální bavorské speciality. Hosté si mohou vychutnat kávu a koláče na terase nebo nápoje v romantickém baru s dřevěným obloženým stropem a otevřeným krbem.

Hotel Birkenhof Therme má lázně s krytým a venkovním bazénem, parní lázní a masážemi. Okolní údolí Rott můžete prozkoumat při pěší turistice nebo cykloturistice a mnoho golfových hřišť je v dosahu 10 minut jízdy.