Postup transakce | Apartmány Birkenhof Bad Griesbach

Postup transakce

 

                                Postup transakce koupě apartmánu v SRN

(k ceně apartmánu viz ceník je nutno započítat cca 6,5% z ceny jako převodní poplatky, které zahrnují:

1)           podpis Dohody o složení blokovacího depozita a platba rezervačního poplatku: platba blokovacího depozita v CZK na účet RK (jedná se o první část kupní ceny. Výše rezervace je 10% z kupní ceny (rezervace je první část kupní ceny, tento rezervační poplatek je pak odečten z doplatku kupní ceny)

2 )  Po této rezervaci rozběhneme proces na notářství v SRN.

zašleme Vaše osobní data na notářství za účelem vystavení návrhu kupní smlouvy, obdržíte návrh kupní smlouvy v NJ a poté i doprovodný český překlad, termín podpisu doladíme ve spolupráci s Vámi, prodávajícím a notářstvím

3) Po podpisu kupní smlouvy Vám přijde několik výzev k úhradě příslušných poplatků

 Faktura za tlumočnické služby a služby spojené s převodem (tlumočení u notáře, překlad dopisů z úřadů, pomoc s případnými dotazníky, s pachtovní smlouvou apod.), platba v Kč 5.000,-Kč. Notářské poplatky (Notarkosten, Kostenrechnung): přijdou Vám poštou do schránky po notářském zápisu a jedná se o odměnu notáři za celý proces přepisu, platba v EUR. Souhlas správce nemovitosti (Verwalterzustimmung): pouze v případě, že je v pozemkové knize zaneseno, že je k prodeji nemovitosti nezbytný souhlas správce nemovitosti, platba v EUR

Plomba (Auflassungsvormerkung): přijde z katastru nemovitostí, jedná se o zaplombování jednotky ve prospěch kupujícího. Platba je v EUR.

Výzva k zaplacení kupní ceny (Kaufpreisfälligkeit): představuje úhradu zbytku kupní ceny prodávajícímu ( tzn. kupní cena mínus již zaplacená rezervace). Platba v EUR/CZK dle dohody v kupní smlouvě.

Daň z nabytí nemovitosti (Grunderwerbsteuer) je od finančního úřadu a je to daň z nabytí ve výši 3,5% z ceny. Platba v EUR.

Poplatek katastrálnímu úřadu za odplombování nového stavu (Löschung Vormerkung/Eigentumsumschreibung), kde už jste zapsáni jako noví vlastníci. Po zaplacení daného poplatku katastr přepíše v pozemkové knize vlastnictví.

 Celý tento proces přepisu vlastnictví trvá cca 2 - 3 měsíce od podpisu kupní smlouvy.

 4) Následně Vám ještě přijde dopis z finančního úřadu obsahující hodnotu pro vyčíslení daně z nemovitosti. Tento výměr je pouze informativní, Vy se můžete odvolat popř. podat připomínku.

Na základě těchto podkladů Vám následně obec vystaví předpis k zaplacení daně z nemovitosti.

V Německu se posílá pouze první výměr daně, následující přijde pouze v případě, že dojde ke změně dané částky. Daň z nemovitosti se platí čtvrtletně nebo 1x ročně. (daň z nemnovitosti platí nájemce)

Celý proces přepisu vlastnictví běží automaticky, je řízen notářstvím.

Veškeré výzvy Vám chodí z notářství, nebo příslušných úřadů (katastr, finanční úřad, obec) domů do schránky. Vždy je v dopise vše vyčísleno, jsou definována čísla účtů a identifikace pro platby.

Náš servis zahrnuje i pomoc s těmito dopisy a výzvami. Přeložíme Vám je a pošleme instrukce k platbám.